Dzień Podchorążego

Każdego roku 29 listopada w rocznicę upamiętniającą wybuch powstania listopadowego, zapoczątkowanego przez podchorążych Warszawskiej Szkoły Piechoty w 1830 roku, kandydaci na żołnierzy zawodowych hucznie obchodzą swoje święto.

Obchody Dnia Podchorążego

Obchody Dnia Podchorążego, nie tylko dla nich samych obfitują w wiele atrakcji. W wielu dyscyplinach odbywają się rozgrywki sportowe, podczas których naprzeciwko siebie w szranki staje kadra akademicka i studenci.

Wojskowym akcentem tego dnia jest wieczorny przemarsz pododdziałów podchorążych ulicami Gdyni pod okręt muzeum ORP Błyskawica, gdzie odczytywany jest rozkaz okolicznościowy oraz wręczane są wyróżnienia dla najlepszych podchorążych.

Jednakże głównym wydarzeniem będącym zwieńczeniem, nie tylko obchodów dnia podchorążego, ale i całorocznej służby oraz nauki jest w tym okresie organizowany wytworny Bal, na którym razem z kadrą dowódczą oraz zaproszonymi gośćmi podchorążowie bawią się do białego ranaa!

Nasza misja?

Naszą misją jest budowanie spójnej atmosfery wśród społeczności studenckiej w oparciu o realizacje licznych projektów dzięki, którym dajemy im możliwość realizacji wspólnych celów!

Zapisz się do naszego newslettera
Złap nas na: