Domy Studenckie

Musisz to wiedzieć..

Odrębną formą pomocy jest możliwość zamieszkania w Domu Studenckim. Miejsce w DS, potocznie nazywanym akademikiem, może otrzymać student studiów stacjonarnych, który:
- znajduje się w trudnej sytuacji materialnej;
- ma utrudnione studiowanie lub uniemożliwione przez codzienny dojazd z miejsca stałego zamieszkania do uczelni.

Często zdarza się, że liczba miejsc w akademikach jest mniejsza niż osób zgłaszających się na nie. Warto spróbować otrzymać miejsce w Domu Studenckim po miesiącu od rozpoczęcia roku akademickiego – zdarza się, że studenci wynajmują mieszkania i rezygnują z miejsca w DS. Trzeba jednak odpowiednio wcześnie się zainteresować, aby nie przekroczyć żadnego obligatoryjnego terminu podczas wnioskowania. Terminy naborów są publikowane na naszej stronie.

Zasady przyznawania miejsc w Domach Studenckich określa Regulaminu pomocy materialnej, przyznawania miejsc w domach studenckich oraz wyżywienia dla studentów cywilnych Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni.

Dom Studencki nr 1 (budynek nr 365)

DS1 – znany także jako Hotel Libijski, położony jest najwyżej ze wszystkich obiektów na terenie Akademii Marynarki Wojennej. Większość pokoi została całkowicie wyremontowana. Akademik dysponuje pokojami jednoosobowymi w podwójnych segmentach, ze wspólnym węzłem sanitarnym. Na wyposażeniu znajdują się meble biurowe, stolik, krzesła, szafa, łóżko oraz lampka nocna. Studenci mogą doposażyć swój pokój w telewizor, lodówkę o odpowiednio małych wymiarach czy czajnik elektryczny.

W akademiku znajdują się trzy kuchnie i dwie pralnie. Obsługa Recepcji służy wypożyczeniem odkurzacza czy żelazka. W roku akademickim 2017/2018 cena za miejsce w tym akademiku wynosi 440 złotych.

Rada Domu Studenckiego nr 1

Zajmuje się rozpatrywaniem wniosków o miejsca w DS1, kwaterowaniem w nim studentów, rozwiązywaniem ogólnych problemów mieszkańców „Libijskiego” i reprezentowaniem studentów tam mieszkających przed pracownikami i władzami Uczelni. W jej skład wchodzą wybrani przez mieszkańców DS1:
- Adrianna Matusiak - przewodnicząca
- Marcin Orent
- Martyna Kotłowska

W razie pytań związanych z zakwaterowaniem prosimy o kontakt na adres e-mail: rds.libijski@gmail.com

Dom Studencki nr 2 (budynek nr 355)

DS2 jest siedmiopiętrowym blokiem, stojącym naprzeciw akademika wojskowego. W akademiku tym są pokoje dwuosobowe. Na wyposażeniu każdego pokoju jest piętrowe łóżko, meble biurowe, szafa, półka, krzesła. W każdym pokoju jest również węzeł sanitarny (zlew, lustro). W pokojach nie ma łazienek, są one wspólne (damska i męska) na każdym z korytarzy.
W akademiku znajdują się kuchnie i pralnie. Obsługa recepcji służy wypożyczeniem żelazka czy odkurzacza. W roku akademickim 2017/2018 miejsce w pokoju dwuosobowym kosztuje 275 złotych.

Rada Domu Studenckiego nr 2

Zajmuje się rozpatrywaniem wniosków o miejsca w DS2, kwaterowaniem w nim studentów, rozwiązywaniem ogólnych problemów mieszkańców „Dwójki” oraz reprezentowaniem studentów tam mieszkających przed pracownikami i władzami Uczelni. W jej skład wchodzą wybrani przez mieszkańców DS2:
- Justyna Bronikowska - przewodnicząca,
- Adam Bednarkiewicz,
- Mariusz Zieliński.

W razie pytań związanych z zakwaterowaniem prosimy o kontakt na adres e-mail: komisjads2i3@gmail.com

Domy Studenckie UM

Mamy jeszcze jedną alternatywę dla naszych studentów. Dysponujemy miejscami w Domach Studenckich nr 3 oraz nr 4 należących do Uniwersytetu Morskiego (dawniej Akademii Morskiej).

Oba Studenckie Domy Marynarza znajdują się w malowniczej dzielnicy Gdynia Grabówek na wzgórzu morenowym. Jest to cicha okolica zlokalizowana przy Trójmiejskim Parku Krajobrazowym z roztaczającymi się widokami na port, stocznie, Zatokę Gdańską, Półwysep Helski i kompleksy leśne.

Do Waszej dyspozycji przeznaczone są:
I) Pokoje 2 i 3-osobowe w kompleksach 5 i 7-osobowych. Opłata za zakwaterowanie dla naszych studentów wynosi 400 złotych.

Więcej informacji możecie znaleźć na stronie: kliknij tutaj

Rozpatrywaniem wniosków o miejsca w Studenckich Domach Marynarza, kwaterowaniem w nich studentów, rozwiązywaniem ogólnych problemów mieszkańców oraz reprezentowaniem studentów tam mieszkających przed pracownikami i władzami Uczelni zajmują się obie Rady - Rada DS1 oraz DS2.

Kwaterowanie w Domach Studenckich UM (Studenckie Domy Marynarza)

Studenci mogą się kwaterować od dnia 28.09. do 05.10.2018 roku. Jeśli student nie wprowadzi się w tym terminie do Domu Studenckiego, będzie to równoznaczne z rezygnacją z miejsca w akademiku, a ponadto student zostanie obciążony kara w wysokości 93,31.

Mogę mieszkać z kolegą?

Jeżeli student wyraża chęć mieszkania w jednym pokoju z konkretnym studentem, który uzyskał miejsce w naszych akademikach należy zakwaterować się w tym samym terminie, razem. Komisja ds. Zakwaterowania w Domach Studenckich nie jest wyznaczona do przydzielania konkretnych pokoi. Miejsca przydziela Uniwersytet Morski.

A jeśli chcę zrezygnować..

Wszyscy studenci, którzy uzyskali miejsce, a nie wyrażają chęci zamieszkania w akademiku i chcą z niego zrezygnować proszeni są o poinformowanie o tym fakcie do 24.09.2018 bezpośrednio kontaktując się z Radą Domu Studenckiego nr 1 lub nr 2. Po tym terminie będzie naliczona kara w wysokości 93,31.

Close Menu