Prezydium Samorządu Studenckiego Akademii Marynarki Wojennej ma zaszczyt zaprosić do udziału w I edycji biegu „Polish Naval Adventure” organizowanego na terenie Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Sponsorem nagród jest firma Helikon-Tex!

 

Wydarzenie sportowe o wydźwięku militarnym dla drużyn 6-osobowych odbędzie się w dniach 22.10 – 23.10.2022 roku. Nocleg oraz wyżywienie zapewnione zostanie przez organizatora biegu. Opłata za udział w biegu wynosi 55 zł za osobę. Na trasie wydarzenia sportowego znajdują się przeszkody naturalne, uwarunkowane ukształtowaniem terenu (np. podbiegi), jak i specjalnie przygotowane konstrukcje. Szczegółowe informacje dotyczące trasy udostępniane są w dniu biegu w postaci mapki z opisem. Zawody posiadają limit 20 zespołów. Rozlokowanie uczestników na noclegu będzie się odbywać 22.10.2022 w godzinach 6:00 – 7:30. Rozpoczęcie zawodów zaplanowane jest na 9:00. Zajęcia dodatkowe planowane są w godzinach 14:30-20:00. W niedzielę 23.10.2022 r. uczestnicy będą mogli poczuć wojskową pobudkę wraz z zaprawą. Po zaprawie uczestnicy będą mogli zjeść śniadanie oraz przygotować się do wyjazdów. Mamy nadzieję, że będzie to czas aktywnie spędzony wśród nowo poznanych rówieśników. Dla każdego uczestnika przewidziana jest nagroda od naszego sponsora Helikon-Tex.
 
Trasa biegu wynosi około 4 kilometrów oraz składa się z dwóch etapów:
-Zewnętrzny
-Wewnętrzny
Trasę zewnętrzną uczestnicy pokonują w dowolnym mundurze z długim rękawem, w wojskowych butach za kostkę oraz plecakiem. Dopuszczalne są bluzy zapinane na zamek lub guzik, combat shirt, spodnie typu „bojówki” oraz buty trekkingowe ponad kostkę. W plecaku uczestnik musi posiadać strój sportowy potrzebny do drugiego etapu.
Uczestnik przechodząc na trasę wewnętrzną ma obowiązek przebrać się w strój sportowy. Prosimy również o uwzględnienie warunków pogodowych.

Potrzebne rzeczy:
Śpiwór oraz karimata
Strój sportowy na zmianę
Mundur oraz buty za kostkę
plecak
 
Nocleg zostanie zorganizowany na hali Akademickiego Centrum Sportowego AMW. Posiłki w postaci obiadu oraz kolacji w dniu 22.10.2022 r. oraz śniadania w dniu 23.10.2022 r. będą zapewnione przez stołówkę AMW. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w licznych, dodatkowych zajęciach takich jak wspinaczka, musztra zespołowa, sztuki walki czy kalistenika pod okiem doświadczonych podchorążych.  
 
Opłata startowa jest przeznaczona na zapewnienie uczestnikom wyżywienia. Jeśli opiekun grupy chciałby skorzystać z opcji wyżywienia prosimy o dodatkową wpłatę 55 złotych oraz o informację w zgłoszeniu o takowej wpłacie oraz chęci.
Zgłoszenia prosimy kierować na adres e-mail tytułem „Zawody PNA” oraz nazwa zespołu: kontakt@samorzad.amw.gdynia.pl
Zgłoszenie powinno zawierać:
Dowód wpłaty wpisowego drużyny
Wypełnione, zeskanowane oświadczenie opiekuna prawnego każdego uczestnika
Listę zawierająca imiona oraz nazwiska uczestników, obywatelstwo uczestników a także nazwę zespołu oraz szkoły.
 
Wpłaty prosimy kierować na konto:
Wojskowy Klub Sportowy Flota Gdynia
Adres: ul. Śmidowicza 69 Gdynia, Pomorskie 81-103
Nr konta 26 1240 5354 1111 0010 5050 0872
Tytułem przelewu „Zawody PNA” oraz nazwa zespołu.
 
Kontakt do organizatora:
pchor. Jakub Serowiecki 515 100 002
kubser@hotmail.com bądź kontakt@samorzad.amw.gdynia.pl